Радио Милева
пристигнува принова

Жељко Самарџиќ ќе стане дедо: Ќерката на пејачот објави фотографија со трудничкото стомаче, еве како изгледа (фото)

Жељко Самарџиќ ќе стане дедо: Ќерката на пејачот објави фотографија со трудничкото стомаче, еве како изгледа (фото)

Пејачот Жељко Самарџиќ е горд на своите деца кои ги има со сопругата Маја.

Имено, Сања и Даниела не сакаат да се експонираат јавно, а Миња пред неколку години беше дел од јавниот свет.

Миња Самарџиќ, ќерката на Жељко Самарџиќ талентот за музиката го наследила од нејзиниот татко, а сега ќе се реализира во една од најубавите улоги.

Имено, ќерката на популарниот пејач, Миња објави фотографија со нараснатото трудничко стомаче.

Пристигнуваат честитки од сите страни, а Миња ужива во најубавите денови.

Во домот на познатиот пејач наскоро ќе пристигне принова и пејачот ќе стане дедо.

фото: Соња Спасиќ/инстаграм/миња самарџиќ

Останати вести од Радио Милева