Радио Милева
уште една сезона

Жељко Митровиќ најави завршување на реалното шоу „Задруга“: „Ги срушивме сите рекорди на гледаност“

Жељко Митровиќ најави завршување на реалното шоу „Задруга“: „Ги срушивме сите рекорди на гледаност“

Сопственикот на Пинк и создавачот на едно од најгледаните реални шоу во регионот „Задруга“, Жељко Митровиќ најави крај на реалното шоу.

„Ги срушивме рекорди на гледаност. Петатта сезона започнува ова година, а ќе се трудиме да биде уште подобра“, вели Митровиќ.

„Следната пета сезона ќе биде и последна“ , додава тој.

Жељко ова го изјави на забавата која беше организирана по повод финалето на завршувањето на четвртата сезона.

Инаку, победничка на четвртата сезона на „Задруга“ е Надица Зељковиќ.

фото: Принтскрин/јутуб/инстаграм/милица митровиќ

Останати вести од Радио Милева