Радио Милева
почетоци

„Зеде ножици и исече сè“: Сузана Манчиќ откри што и направил Саша Поповиќ додека го водела „Гранд“

„Зеде ножици и исече сè“: Сузана Манчиќ откри што и направил Саша Поповиќ додека го водела „Гранд“

Водителката Сузана Манчиќ која со години беше водителка на „Гранд“ се присети на своите почетоци и откри детаљ од снимањето, но и за што најмногу ја критикувал Саша Поповиќ.

– Постојано си наоѓав големи маани, бидејќи сум дебела. До денес, таа тортура за слабеење е неподнослива. А аа не зборуваме за влијанието врз Саша Поповиќ… Постојано ми велеше и мене и на онаа кутрата Драгана Катиќ, која е убава, дека сме се здебелиле. Кога ми го направи тоа ЛП „Не куни ме мати“, дојде кај мене дома да види што сум подготвила од гардероба – ја започна приказната Манчиќ, а потоа продолжи:

– Тогаш ме праша дали имам ножици, но големи. Му ги дадов ножиците, а тој ми ги пресече сите здолништа. Му реков „Па јас не сум Лепа Брена“, а тој ми рече „Ти не можеш да бидеш Лепа Брена“. Потоа почнав да носам мини здолништа. Иако бев витка, слаба со женствени облини, никогаш не сакав да изгледам провокативно. Додуша, тоа патување во мини здолништето не поминало многу лошо.

Инаку, Сузана со години е вљубена во грчкиот бизнисмен Симеон Окомокос.

– Се омажив по втор пат на 61 година. Ја запознав љубовта после многу години и тоа во зрелоста. На почетокот, разделбата физички ме болеше, но потоа сфатив дека има придобивки. Кога сме заедно, добро се сложуваме, понекогаш се расправаме.. Разделбата сега не радува бидејќи е убаво и добро да заштедиме малку време само за себе – вели Сузана.

Фото: Принтскрин/Зоран Илиќ/Кобра

Останати вести од Радио Милева