Радио Милева
позитивен на Ковид

Здравствената состојба му е лоша: Душко Тошиќ позитивен на коронавирус

Здравствената состојба му е лоша: Душко Тошиќ позитивен на коронавирус

Фудбалерот Душко Тошиќ е позитивен на коронавирус и здравствената состојба му е лоша, пишуваат српските медиуми.

Тошиќ има тежок облик на воспаление на белите дробови, пренесува „Hello“.

Душко и Јелена не се огласија по повод овие пишувања.

Нема информација кога и каде се заразил, ниту пак има информација дали е хоспитализиран.За потсетување, Душко неодамна се најде во центарот на вниманието по написите дека неговата сопруга Јелена Карлеуша на Божиќ го пријавила за насилство.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева