Радио Милева
Цвеќе му значи најмногу

Здравко Чолиќ открива што се’ му подарувале обожавателките – од градници до гаќички, па се до парфеми…

Здравко Чолиќ открива што се’ му подарувале обожавателките – од градници до гаќички, па се до парфеми…

Пејачот Здравко Чолиќ откри какви подароци му се допаѓаат кога ги добива на концерт и како го поминува слободното време.

Тој призна дека жените направиле се’ за да му го одвлечат вниманието.


-Тоа е многу тешко. Имаше се’. Од градници, гаќички до цвеќиња, кукли од секаков вид, до некои сериозни парфеми. Имаше многу работи во мојата кариера. Сето тоа е дел од кариерата и дел од животот. Се разбира, со нетрпение го очекувам секој подарок. Најмногу сакам цвеќиња, кога некој ќе ми подари една роза или мал букет – изјавил пејачот.

Како ја одржувате формата? Дали тренирате и земате витамини?

– Јас сум човек од акција. Малку се смирувам кога треба и вака сакам друштво и да се опуштам. Да седнеме малку да се напиеме, да се дружиме. Но, кога треба да се подготви нешто сериозно, мислам дека цел живот сум многу дисциплиниран. Значи се’ е прашање на периодот кога нешто се прави, кога не се прави. – изјави тој за Телеграф.рс

фото:Инстаграм/ здравко чолиќ/ @nemanja.djordjevic

Останати вести од Радио Милева