Промотер

Здравко Чолиќ на обожавателките за 8-ми Март им подари песна од – „Сто дукати“ (АУДИО)

Здравко Чолиќ на обожавателките за 8-ми Март им подари песна од – „Сто дукати“  (АУДИО)

Најголемата регионална поп ѕвезда на  сите времиња на овие простори, Здравко Чолиќ денеска по повод 8-ми март објави нова песна. Тој пред неколку дена најави дека ова е подарок за неговите обоважатели во кои доминираат жените.

Песната носи наслов „100 дуката“, музиката е дело на Саша Матиќ, текстот е на Милош Смиљаниќ а аранжманот е на Никша Братош.

Во моментов се снима спот, така што наскоро оваа нумера ќе биде комплетна.

До тогаш уживајте во „Сто дуката“ !

Останати вести од Промотер