Радио Милева
Жива и здрава

Заврши потрагата по изчезнатата турска актерка Џансу Дере, а доволна беше само една снимка (видео)

Заврши потрагата по изчезнатата турска актерка Џансу Дере, а доволна беше само една снимка (видео)

Една од најпознатите турски актерки за која беше објавено дека е исчезната по земјотресот во Турција е жива, а тоа го потврди една видео снимка која се појави на социјалните мрежи.

Домот на Џансу Дере се наоѓа во епицентарот на земјотресот, а тамошен новинар објавил дека таа последните денови им помага на своите сограѓани.

Откако многу светски медиуми објавија дека една од најпопуларните актерки која македонската јавност ја знае од повеќе улоги во серии кои се прикажуваа кај нас исчезнала по разорните земјотреси, многумина почнале да ја бараат.

За среќа, Џансу, заедно со некои други колеги, како што наведуваат медиумите во Турција заборави на славата и целосно се посвети на помагање на луѓето кои ги изгубија најблиските и кои сега немаат ништо.

фото; Инстаграм принтскрин/nurmagazins/cansudere

Останати вести од Радио Милева