Мегафон
тажна вест

Заспал и повеќе не се разбудил: Почина популарниот холивудски актер Реј Лиота

Заспал и повеќе не се разбудил: Почина популарниот холивудски актер Реј Лиота

Холивудскиот актер Реј Лиота кој се прославил во многу класици, меѓу кои и “Goodfellas”, починал на 67 години.

Реј Лиота починал на сон во Доминиканската Република каде престојувал поради снимањето на филмот “Dangerous Waters”.

Славниот актер зад себе ја оставил ќерката Карсен, а требало да се венча со својата избраничка Џејси Нитоло.

Причината за смртта се уште не е позната.

Реј Лиота стекнал слава играјќи интензивни ликови во текот на годините. Иако е омилен поради својата улога во мафијашкиот класик “Goodfellas”, актерот во една прилика изјавил дека во приватен живот никогаш не се ни степал.

„Никогаш воопшто не сум се тепал, освен за време на спортски активности, а тоа е само туркање и глупави детски работи“, рекол своевремено овој актер.