Радио Милева
повторно во ковид амбуланта

Заразените српски пејачки беа на контрола, а еве што покажа најновиот коронатест на Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш (ФОТО)

Заразените српски пејачки беа на контрола, а еве што покажа најновиот коронатест на Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш (ФОТО)

Колешките од српската естрада Милица Тодоровиќ и Славица Ќукераш неосамна открија дека се позитивни за коронавирусот.Прво, ковид заразата и беше потврдена на Славица, а веднаш потоа беше тестирана и Милица, бидејќи тие две беа во контакт и се дружеа неколку дена пред тоа.
Пејачките беа во изолација две недели, а вво текот на вчерашниот ден Милица и Славица повторно  направијаконтролен  тест за корона, па на своите приказни на Инстаграм објавија и фотографија од местото каде што беа тестирани.

„Последната проверка“ – напишаа фолкерките на Инстаграм, но…? Дали ќе биде баш така?

Дали тестот е позитивен или негативен, во тој момент не можеше да биде познато, па пејачките ветија дека наскоро ќе ги известат своите фанови и следбеници.

<По неколку часа, Милица Тодоровиќ прва објави фотографија на својот Инстаграм профил, оставајќи ги сите во сомнеж и недоумица?!

Имено, таа објави сторија со емотикони кои мерат температура и изгледаат болни, а во коментарот напиша: „И повторно… Не можам!“,  претпоставуваме мислејќи  на повторна висока температура која не и минала или можеби новиот резултат од коронатестот кој е се’ уште позитивен?

Славица пак, која беше во полоша здравствена состојба со поизразени симптоми од вирусот, се’ уште не се огласила на социјалните мрежи за да го соопшти резултатот. Но, сдејќи според оној на Милица… За жал, по се’ игледа дека не ќе да е на арно!?

Останати вести од Радио Милева