Радио Милева
се збогатил

„Заработувам повеќе од 15.000 евра месечно“ – Кристијан Голубовиќ шокирше со неговото признание (фото)

„Заработувам повеќе од 15.000 евра месечно“ –  Кристијан Голубовиќ шокирше  со неговото признание (фото)

Кристијан Голубовиќ неколку пати беше во ријаити шоу, најчесто беше дисквалификуван, а после тоа стана водител и тиктокер.

Кристијан Голубовиќ учествуваше во неколку сезони на ријалити, па дури и во актуелната Задруга 6, од која беше дисквалификуван поради физичко насилство, по што се вработи на телевизија како водител. Во меѓувреме цената му „скокна“, стана популарен на социјалните мрежи, особено на ТикТок, а откри и колку заработува месечно.

Заедно со останатите гости, Кристијан Голубовиќ зборуваше за тоа колку риалити ТВ им го промени животот, а познато е дека поради ова се разведе, но запозна и нова љубов и доби уште еден син.

“Еве што имам да кажам, не заработувам помалку од 15.000 евра месечно  – “преку трње до ѕвездите””. изјави Кристијан во емисијата „Магазин ин“, а зборуваше за неговата заработка и Кристина Спалевиќ.

„Моментално нешто помалку од Кристијан без бакшиш и хармоника, само за пристигнување“, додал Бора, а од заработката е задоволен и Филип Ѓукиќ: „Со оглед на тоа што работев во менувачница за 250 евра месечно, секако дека сметам дека сум  успеал, сам бев виновен, немав цел во животот, но  риалити ТВ ме отвори.

Фото: Принтскрин/Јутјуб/ Пинк/Курир Тв

Останати вести од Радио Милева