Радио Милева

Запросување на Босфорот: Адам Лабунски ја побара раката на својата сакана (видео)

Запросување на Босфорот: Адам Лабунски ја побара раката на својата сакана (видео)
фото:адам лабунски/принтскрин/инстаграм

Адам Лабунски, на јавноста е познат по неговото учество во регионалните музички шоу „Пинкови ѕвезди“ и „Ѕвездите на Гранд“, ја побара раката на својата девојка Џејлана Дачиќ.

Запросувањето се случи на Босфорот на нивното романтично патување во Истанбул кое Адам очигледно добро го испланирал.

 

View this post on Instagram

 

??❣️

A post shared by Adam Labunski II (@adamlabunski) on

Моментот беше овековечен и со видео снимка и неколку фотографии кои се најдоа на профилот на пејачот.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Adam Labunski II (@adamlabunski) on

Инаку, откако излезе од „Ѕвездите на Гранд’, Лабунски комплетно и се предаде на љубовта која ја најде во Џејлана.

 

View this post on Instagram

 

She said YES !!! ?❣️

A post shared by Adam Labunski II (@adamlabunski) on

Тој уште пред пандемијата на коронавирус е во Црна Гора, а летово постојано настапуваше на тамошните плажи.

За потсетување, Адам во „Ѕвезздите на Гранд“ ќе останае запаметен како најбунтовниот учесник кој беше дисквалификуван поради несоодветно однесување со неговата менторка Марија Шерифовиќ.

Останати вести од Радио Милева