Вистаграм

Запознајте ја Запа: Најфотогеничната и најстилска мачка на Инстаграм

Запознајте ја Запа: Најфотогеничната и најстилска мачка на Инстаграм

Запа живее во Холандија со нејзината сопственичка Лана Вермеген, а профилот на Инстаграм @zappa_the_cat е создаден сосема случајно.

Според сопственичката, додека Запа сè уште била маче, таа постојано била фотографирана, а повремено и објавувана на Инстаграм. По многу интересни реакции од луѓето кои сакаа повеќе фотографии од оваа симпатична и стилска мачка, Лана решила да направи профил на Инстаграм на Запа. Денес, мачката има 115.000 следбеници, кои се воодушевени од нејзините пози и модни комбинации.

Запа има плакар полн со шик облека, а на Инстаграм можете да ја видите како носи познати брендови. Сепак, најголемо внимание привлекува комбинацијата на бои и креации кои варираат од розов џемпер, светкави сини очила за сонце, до маичка на риги. Сопственичката ја опишува Запа како љубопитна и многу дружељубива мачка која со нетрпение ги очекува пријателите што ги посетуваат. Лана започнала да ја облекува Запа многу рано, па таа се навикнала на облеката и не и пречело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zappa The Cat (@zappa_the_cat)

извор: кафепауза