Вистаграм

Запознајте го Боб – акита со срцевидно лице и бушави уши

Запознајте го Боб – акита со срцевидно лице и бушави уши

Боб Јанагида е кученце од Јапонија кое освои многу срца со специфичните уши што го прават неговото лице да изгледа како да е во форма на срце. Слаткиот Боб има само 10 месеци, а веќе е вистинска сензација на Инстаграм. Го следат нешто повеќе од 5 500 луѓе, а неговите сопственици секојдневно објавуваат шармантни фотографии и снимки од ова разиграно милениче.

извор: Кафепауза