Радио Милева
мотивација

Започна новогодишната магија, а прва во својот дом jа има Викторија Лоба од чие видео веднаш ќе се фатите за работа (видео)

Започна новогодишната магија, а прва во својот дом jа има Викторија Лоба од чие видео веднаш ќе се фатите за работа (видео)

На само еден ден пред почетокот на месец декември, пејачката Викторија Лоба реши да се фати за работа и да биде прва од познатите која ќе се пофали со новогодишната елка и магија во домот.

Секоја година сведочиме на новогодишниот амбиент во домот на познатите, а пред крајот на старата година, Лоба реши да се фати за работа.

Купи природна елка, се реши за црвени лампиони и сијалички, па почна со украсување.

Облечена во бели пижами во друштво на своите кученца, Лоба си го направи својот мерк.

Убавата енергија ја сними на видео кое го објави на својот Инстаграм профил, а го наслови како „најубавото време од годината“.

Доколку се уште не сте се решиле да ја накитите елката, ова нека биде мотивација плус за и вие да ја донесете новогодишната магија во својот дом.

фото/видео:Инстаграм/Викторија Лоба

Останати вести од Радио Милева