Радио Милева
последен поздрав од соработниците

Започна комеморацијата на Марина Туцаковиќ – еве кои познати се појавија на собирот во чест на познатиот текстописец

Започна комеморацијата на Марина Туцаковиќ – еве кои познати се појавија на собирот во чест на познатиот текстописец

Започна комеморацијата на текстописецот Марина Туцаковиќ која почина на 19 септември.

Меѓу првите кој пристигнале била нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ кој е и еден од говорниците. По него пристигнал и неговиот татко, Александар Радуловиќ Фута.

На комеморацијата се појавиле бројни јавни личности, долгодишни пријатели и соработници на Туцаковиќ.

Јелена и Жика пристигнале на собирот, а нешто подоцна пристигнала и пејчаката Наташа Беквалац.

На комеморацијата пристигнаи Ана Бекута која одржи и говор во чест на Туцаковиќ.

Меѓу присутните и е фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ.

Јелена Карклеуша целата облечена во црно се појавила на настанот организран во чест на најголемиот текстописец во регионот.

На комеморацијата пристигнале и Ана Николиќ, Жељко Самараџиќ, Саша Видиќ, Драгана Катиќ..

Ана Бекута  со својот говор ја расплакала Јелена Карлеуша.

-Нашите најинтимни чувства ги претвараше во зборови кои добро ги знаевме, но беа неа никогаш немаше да ги изговориме. Таа со едноставни зборови правеше неверојатни хитови. Марина Туцаковиќ не ја изгубија само нејзиниот син и сопруг, пејачите не изгубија дел од иднината“, вели Бекута и ја расплака Карлеуша.

Марина би била без мене, но јас не би била без неа“, додала Ана.

За потсетување, Марина почина во септември по борбата со опасната болест.

фото: ана паунковиќ/стефан стојановиќ/курир.рс/е сток/милош рафаиловиќ/пинк.рс/М.Мијатовиќ

Останати вести од Радио Милева