Радио Милева

Жан Клод Ван Дам се соблече на 59 години, а многумина се чудат како изгледа на таа возраст (фото)

Жан Клод Ван Дам се соблече на 59 години, а многумина се чудат како изгледа на таа возраст (фото)
фото:„profimedia“

Актерот Жан Клод Ван Дам се уште се „држи“ за својата возраст.

Неодамна папараците го фотографираа како ја соблекува маицата од која го покажа своето мускулесто тело на 59 години.

Имено, тој реши да ја соблече облеката за да им покаже на медиумите дека е во форма.

фото:„profimedia“

Несомнено е дека тој вежба напорно, бидејќи многумина од неговите врсници можат само да му позавидат на изгледот.

Сепак, повеќето му забележаа што пуши цигари.

Останати вести од Радио Милева