Радио Милева
има нешто...?

Заладени односи: Дента кога го пријави Душко во полиција, Карлеуша ја отследи и оваа позната дама на Инстаграм, која и беше добра пријателка (ФОТО)

Заладени односи: Дента кога го пријави Душко во полиција, Карлеуша ја отследи и оваа позната дама на Инстаграм, која и беше добра пријателка (ФОТО)

Како што пренесуваат тамошните медиуми, токму на денот кога популарната пејачка го пријавила сопругот на Душко Тошиќ за семејно насилство, таа на социјалната мрежа Инстаграм „ја отследила“ една од нејзините најдобри пријателки, која на сите им е добро позната.

Познато е дека Јелена Карлеуша следи само неколку профили на Инстаграм, кои припаѓаат на членовите на нејзиното најблиско семејство и најблиските пријатели и соработници. Меѓу нив долго време беше и Соња Вуксановиќ, поранешната сопруга колегите на Карлеуша, пејачите Аца Лукас и Жељко Шашиќ.

Меѓутоа, како што пишува „Стори“, на Божиќ, кога Јелена ја пријавила  Душко Тошиќ за семејно насилство во полиција, пејачката престанала да ја следи и Соња на споменатата социјална мрежа. Тие уште претходно, веќе некое време ионака не комуницирале на Инстаграм.

Инаку, Јелена и Соња се пријателки со години, а и кога пејачката имаше конфликт со поранешниот сопруг на Соња, Аца Лукас, тие две останаа блиски. Но очигледно однопсите се заладени, а нивната понатамошна релација е неизвесна.

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar/sf__fashion__style

Останати вести од Радио Милева