Радио Милева
Го даде својот суд

„Загрижувачко е она што го прави Дарко“: Ана Севиќ распали по бившиот сопруг

„Загрижувачко е она што го прави Дарко“: Ана Севиќ распали по бившиот сопруг

Пејачката и поранешна водителка на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Севиќ го коментираше скандалот на Дарко Лазиќ кој неодамна се случи кога пејачот возел автомобил под дејство на алкохол и кокаин.

– Загрижена сум што Дарко седи во кола и вози во таква состојба. Тоа е загрижувачко – кратко изјави Ана Севиќ на концертот, па се осврна и на судењето за алиментација за нејзината ќерка Лорена.

– Судот одлучи се’ што треба во однос на алиментацијата – истакна таа.

– Дарко не беше должен да плаќа алиментација на мене, туку на своето дете, а ако некој не чувствува морална обврска, тогаш има закон што не простува такви работи. Законот предвидува дека таткото донекаде учествува во издржувањето на детето. Едноставно и лесно – истакна во една прилика Ана.

Инаку, Дарко истакна дека си ги исполнува обврските и плаќа пари за децата.

– Ана за Лорена добила 50.000 динари бидејќи живее во град во кој животот е многу поскап. Марина, пак, е на село и има далеку помали трошоци па и се доволни 25.000. Алексеј е мал и не му требаат повеќе пари, барем додека не тргне на училиште“, изјави пејачот и додаде дека Гагиќ последниве недели му прави пекол од животот – изјави Лазиќ за „Информер“.

Останати вести од Радио Милева