Живот и Стил

Задолжително парче облека за оваа есен: Здолниште што се вклопува во сечиј стил

Задолжително парче облека за оваа есен: Здолниште што се вклопува во сечиј стил
фото:инстаграм

Не е важно дали е пролет, лето, есен или зима, тоа е сè уште тука. Плисираното здолниште е незаменливо парче облека кое може да се вклопи во сите пригоди и во сите сезони. Погледнете како да го комбинирате оваа есен:

Ако сте љубител на класичните парчиња облека, овој избор е идеален за вас. Комбинирајте го здолништето со едноставна ролка во боја и подготвени сте.

2. Со кошула

 

View this post on Instagram

 

Io per @flaviocastellani_official Adoro questo brand super femminile! 😍🌸

A post shared by Alena Mayuk 🌺 Firenze (@alenamayuk) on

Ако сакате софистициран изглед, нема да погрешите со оваа комбинација. Комбинирајте со салонки, оксфортки или чизми од антилоп.

3. Со гломазен џемпер

 

View this post on Instagram

 

⚡️ HI THERE ⚡️

A post shared by 𝗝𝗘𝗡𝗡𝗘𝗞𝗘 (@jennekebolte) on

Ќе ви биде удобно и сите ќе ве забележат. Оваа комбинација е апсолутен хит оваа есен. Можете да го навлечете џемперот внатре во здолништето или да го префрлите преку него.

4. Со дуксер

извор:кафепауза.мк