Радио Милева
Таму и е најубаво

За себе си купи стан, а сега е ред и нив да ги обезбеди: Вака Милица Тодоровиќ го среди семејниот дом (фото)

За себе си купи стан, а сега е ред и нив да ги обезбеди: Вака Милица Тодоровиќ го среди семејниот дом (фото)

По победата на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“, Милица Тодоровиќ стана центар на медиумскиот интерес и до ден денес тоа не е многу променето.

Сите оние кои ја следеле нејзината работа отсекогаш сакале да дознаат што повеќе за нејзиниот приватен живот, пред се за тоа каде и како живее, што јаде, колку време поминува во кујната и колку време пред на ТВ, но и кого таа кани на гости.

Домот на Милица Тодоровиќ, каде што таа го практикува сето горенаведено, неодамна е луксузен имот во елитната населба Нов Белград, каде што живеат многу нејзини колешки, меѓу кои и Марија Шерифовиќ, со која сака да разговара додека ги шетаат своите кучиња. И покрај тоа што убаво се сместила во простран стан и го реновирала до последен детаљ, Милица не крие дека сепак најудобно и најубаво се чувствува во својата куќа во Крушевац.

Семејниот дом на Милица Тодоровиќ е двокатна куќа со приземје и гаража, сместена на периферијата на градот. Таа во декорација вложува речиси се што добива од своите настапи и со години го преуредува домот. Родителите на пејачката пред извесно време сакале да ги заменат дрвените прозорци со ПВЦ столарија која таа ја финансирала, а потоа вложиле пари во фасадата која е само половина завршена.

Ентериерот е опремен со модерен мебел, беж и портокалови нијанси во кујната и дневната соба, со дрвени скали со метална ограда.

Спалната соба на Милица на првиот кат се состои од голем француски кревет и вградена полица каде што ги чува сите парчиња што повеќе нема да ги носи, а за кои е врзана со спомени.

Пространа и убаво уредена е и бањата, а за деталите во неа пејачката избрала и портокалова боја.

Особено фасцинантна е градината на семејната куќа на пејачката, која е опкружена со ограда од ковано железо во темноцрвена боја, што на куќата и дава дополнителен шарм.

фото:Јутјуб принтскрин/папарацо лов

Останати вести од Радио Милева