Радио Милева
одмор за душа

За нив нема зима: Шеф Марк и сопругата на предновогодишен одмор на оваа егзотична дестинација (фото)

За нив нема зима: Шеф Марк и сопругата на предновогодишен одмор на оваа егзотична дестинација (фото)

Остануваат уште неколку дена до крајот на 2021 година и почетокот на 2022 година.

Се чувствува новогодишната еуфорија, а познатите веќе ги покажаа новогодишните елки и новогодишниот амбиент во домот.

Многумина предпразничниот период и зимските температури ги искористија да заминат некаде на зимување во некој зимски центар.

Шеф Марк од „Брза кујна“ и неговата сопруга Василка за предновогодишен одмор одбраа дестинација од потоплите краишта. Имено, Марк и Василка заминаа на Малдивите.

Готвачот на социјалните мрежи редовно објавува фотографии и покажа како ужива на одмор.

Прво објави фотографија на која парот нурка под вода…

Тука е и објавата на плажа на која популарната двојка прави срце со рацете..

Марк и Василка уживаа во празничното расположние и ги полнат батериите новата година да ја дочекаат со убава енергија.

Тој објави и фотографија со Василка позираат на лулашки која се наоѓа во вода.

Насмеани, расположени, одморени, двојката ужива во заедничкото време.

За потсетување, кон крајот на јуни, Марк и Василка официјално запловија во брачните води.

фото: фејсбук/марк де јонг

 

Останати вести од Радио Милева