Радио Милева
тој е совршениот за неа

За него вели дека е посебен: Данијела Мартиновиќ за првпат проговори за мажот кој ја освои по Петар Грашо (видео)

За него вели дека е посебен: Данијела Мартиновиќ за првпат проговори за мажот кој ја освои по Петар Грашо (видео)

Откако раскина со Петар Грашо, а тој се ожени, љубовниот живот на Данијела мартиновиќ постојано е под лупа на јавноста.

Во новата епизода на хрватски „Ин магазин“ во четвртокот, пејачката Данијела Мартиновиќ (51) проговори за новата песна „Им верувам на луѓето“ за која пред неколку дена објави видео.

Таа откри и како ја освоил нејзиното ново момче, загрепскиот полицаец Јосип Плавиќ.

– Од првиот момент кога Зоран Мишолонгин ми ја донесе песната да ја слушнам, веднаш ми звучеше како некаква ода за луѓето, односно за доброто што живее во срцата – изјави Данијела.

Првата средба со нејзиното ново момче Јосип се случила, вели таа, пред една година кога на интернет и го украле идентитетот. Ангажирала адвокат бидејќи првпат наишла на вакво искуство, а адвокатот и рекол дека случајот мора да го пријават во полиција. Случајот дошол до бирото на Јосип, и брзо бил разрешен, а потоа почнала да се развива нивната приказна.

Даниела верува дека се се случува во вистинско време, а открива и со што Јосип ја освоил.

– Тој е навистина посебен, различен, неговиот поглед на животот, да речеме, многу се однесува кон луѓето, тоа навистина никогаш не сум го видела или многу ретко. Кон обичните луѓе. Тој е љубезен, пресретлив, посебен. Сега се збунив, јас не знам како да зборувам за тоа – рече таа.

Рече и дека Јосип е љубител на музика, а понекогаш знае и нешто да ѝ отсвири.

– Имаше свој бенд 16, 17 години, „Изван закона“, дури и компонираше. Свиреше на гитара. Значи има големо искуство во музиката – откри Данијела.

фото:принтсрин Јутјуб

Останати вести од Радио Милева