Радио Милева
ловец на познати

За малку ќе и беше снаа на Цеца, а сега му е девојка на српскиот репрезентативен голман: Беше верена за Вељко, а сега е во брак со Пеѓа! (фото)

За малку ќе и беше снаа на Цеца, а сега му е девојка на српскиот репрезентативен голман: Беше верена за Вељко, а сега е во брак со Пеѓа! (фото)

И поубавите половини на нашите фудбалери, покрај бројните навивачи, ги спакуваа куферите и отпатуваа во Катар за да ги бодрат своите момчиња и сопрузи, но на изненадување на сите тоа не беше случај со Ана Рајковиќ.

Таа, судејќи по објавите на социјалната мрежа Инстаграм, остана во Белград, а пред некоја вечер го прослави роденденот на својата блиска пријателка до раните утрински часови.

Еден од најдобрите голмани Предраг Пеѓа Рајковиќ со години брани во странство, а со својот талент и труд обезбеди место во националниот тим, што е многу важно за секој спортист. Покрај  успесите на теренот, нему рози цму цветаат и на љубовно поле. Тој ужива во идиличен брак со поранешната манекенка Ана Рајковиќ, која му е најголема поддршка.

Името Ана Рајковиќ и беше познато на јавноста уште пред да се омажи за фудбалерот, иако под моминско презиме Цакиќ. Пред да ја пронајде љубовта на својот живот во Пеѓа, манекенката беше свршена за Вељко Ражнатовиќ, што не остана незабележано во медиумите. Сепак, Вељко не е единствената позната личност која го освои срцето на фаталната Ана.

Ана која за малку не и стана снаа на Цеца, пред Вељко беше во долгогодишна романса со Срѓан Мијаиловиќ, фудбалер на Црвена Звезда. Ана и Вељко беа во врска пред Богдана да стапи на сцена, а манекенката ја најде среќата со фудбалер, па своевремено откри дека не се срами од ниту еден избор од минатото, но и дека останала во добри односи со нејзините поранешни партнери.

Фото: Инстаграм принтскрин/rajkovic__ana

Останати вести од Радио Милева