Вистаграм

За љубителите на едноставноста: 9 нијанси на лакови за нокти што ќе се носат оваа есен

За љубителите на едноставноста: 9 нијанси на лакови за нокти што ќе се носат оваа есен

Кога станува збор за маникирот, влегувањето во есента за многумина значи збогување со пастелните и неонските нијанси. Ако сте љубител на едноставноста, погледнете кои бои на лакови за нокти ќе бидат популарни оваа есен.

1. Сјајна црна боја

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Diogo (@paintedbyjools_)

2. Металик нијанси

3. Бисерни нијанси

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iram Shelton (@iramshelton)

4. Темносина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GEORGIA RAE (@raelondonnails)

5. Темноцрвена и виолетова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Diogo (@paintedbyjools_)

6. „Загорена“ портокалова

7. Млечен маникир

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Diogo (@paintedbyjools_)

8. Темнозелена

9. Мат бои

извор: кафепауза.мк