Радио Милева
знае како да ужива

За Анета Наковска нема зима: Пејачката во бикини ужива на плажа среде јануари (фото)

За Анета Наковска нема зима: Пејачката во бикини ужива на плажа среде јануари (фото)

Пејачката Анета Наковска со нејзиниот сопруг, бизнисменот Спиро Крлевски, веќе неколку години живее на релација Македонија-САД. Кога се овде, најмногу уживаат во семејниот дом во охридско Велгошти.

Пејачката е активна на социјалните мрежи, па често знае да сподели фотографија и да ги извести следбенциите и пријателите за нејзините активности.

Додека кај нас владее зима и ниски температури, за Анета е лето.  Деновиве падна и снег, па познатите излегоа на снежна прошетка, а некои веќе уживаа и во зимските ски центри.

Македонската пејачка се релаксира на плажа. Имено, таа објави фотографија на која позира во бикини на плажа во Америка и ги истакна своите атрубит среде јануари.

„Семеен ден на плажа“, напиша таа во описот на фотографијата.

За Наковска нема зима, а таа знае како да ужива и да ги полни батериите.

фото: фесјбук/анета наковска

Останати вести од Радио Милева