Радио Милева

За 8-ми март по разводот: Емина Јахових напиша објава која изненади многумина!

За 8-ми март по разводот: Емина Јахових напиша објава која изненади многумина!

Емина Јаховиќ пред неколку недели објави дека се разведува од Мустафа Сандал по 10 години брак, а разделбата покрена бројни шпекулации.

Емина моментално минува низ тежок период, а кога објави дека се разведува ретко се огласува во јавност. Таа најпрвин беше во Србија со семсјтвото, а потоа се врати во Истанбул.

Пејачката денес направи преседан, па на социјалните мрежи се огласи по повод Денот на жената, а пораката изненади многумина.

-Покрај се, бидете хероини на својот живот, а не жртви, напиша Емина.


Многу припаднички на понежниот пол и заблагодарија на овие зборови, а остана нејасно дали Емина од сопствено искуство ја напиша пораката.

Останати вести од Радио Милева