Радио Милева
Штркот слета

Второ, па машко: Анастасија Петреска стана мајка по вторпат (фото)

Второ, па машко: Анастасија Петреска стана мајка по вторпат (фото)

Естрадната фолк-двојка Анастасија Петреска и Владимир Поповски станаа родители по вторпат.

Пејачката и ќерка на пејачот Наум Петрески, повторно го искусува мајчинството,семејството е проширено за уште еден член, овој пат со машко бебе.

Во првата бременост Анастасија не многу сакаше да открива како ги поминува деновите во блажена состојба и да објавува фотографии на социјалните мрежи, но сега за второто знаеше да објави по некоја фотографија.

Убавата вест ја сподели гордиот татко кој и се заблагодари на сопругата.

За потсетување, Анастасија и Владимир во 2019 станаа родеители за првпат на малата Андреа која има три годинки.

фото: фејсбук/инстаграм принтскрин/Владоимир поповски/Анастасија Петреска

Останати вести од Радио Милева