Мегафон
прогноза

Времето до крајот на неделата: Повремен пороен дожд и грмежи

Времето до крајот на неделата: Повремен пороен дожд и грмежи

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во Македонија. Попладне ќе има повремен дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15 степени,  а дневната ќе достигне од 18 до 26 степени. УВ индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје слично време со локален дожд и услови за ретки грмежи попладне. Температурата ќе се движи од 11 до 25 степени.

Во наредните денови ќе продолжи периодот на променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи.

Во среда процесите ќе бидат поретки и со послаб интензитет, а од четврток условите за нестабилност повторно ќе се зголемуваат, додека во петок ќе има променливо облачно време.

За време на викендот повторно не очекува дожд.

Останати вести од Мегафон