четврток, 21 ноември 2019

Радио Милева

Фолк пејачот Адил не е тоа што се претставува: Зетот на Џеј прво ја тепаше сопругата, а сега го оставии брат му „на цедило“

Фолкерот Адил иако честопати во јавноста кажуваше дека неговото семејство е на прво место, пејачот прво ја тепаше сопругата, а сега...
Радио Милева

Maрија Шерифовиќ за пријателството со Јелена Карлеуша: „Глупо е да се каже дека сме најдобри пријателки“

Марија Шерифовиќ и Јелена Карлеуша веќе пет години седат во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, а пред камерите може да видиме разни нивни...
Радио Милева

За естетските корекции на Пријовиќ се зборуваше многу, а еве го точниот број интервенции на нејзиното лице (видео)

Голем број од познатите естрадни личности во Србија седнаа на испитување на полиграф, а неодамна една од нив беше и пејачката Александра...
Радио Милева

Младата Анастасија Недељковиќ само што влезе во „Парови“ веднаш се впушти во „жешка и жестока“ акција (ВИДЕО)

Не и требаше многу време на Анастасија Недељковиќ да влета во креветот на нејзиниот цимер Павел Владило, со кој престојува во реалното...
Радио Милева

Најперверзните пози од Џеј Ло досега: Ги рашири нозете во бикини, а таму долу има само тенка линија (фото)

Џенифер Лопез (50) не може да ве остави рамнодушни и да постигне било што освен голем успех. Таков резултат постигна и со филмот “Hustlers“...
Радио Милева

11 месеци откако ја изгуби сопругата, српскиот водител ужива во љубовта со новата девојка (фото)

Дарко Митровиќ, водителот на „Менталног разгибавање“, повторно е среќен на емотивен план и ужива во љубовта со девојката Сандра Глигоријевски. Двојката...
Радио Милева

Северина призна дека не носи само брендирана гардероба: Моето име е звучно, можам дури и ништо да не облечам! (ФОТО)

Северина Којиќ објасни дека не е важно колку чини парчето гардероба што го носиш, туку е важен стилот на облекување. Пејачката признала...
Радио Милева

Еве какво значење има бројот 24 во семејство Ражнатовиќ и зошто Вељко ја закажал свадбата на тој датум

Свадбата на синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ е закажана за 24 ноември, а српските медиуми веќе со денови пишуваат...
Радио Милева

Македонската фолкерка одговараше на Инстаграм прашања, па кога ја прашаа дали би се фотографирала топлес – еве што одговори

Социјалните мрежи во денешно време се алтка каде што може да дознаеме што прават познатите, да дознаеме за нивните ангажмани, настапи,...
Радио Милева

Мајка, снаа, ќерка, брат: Ана Николиќ објави семејна фотографија – причината за собирот е посебна (фото)

Пејачката Ана Николиќ е се поактивна на социјалните мрежи, па објави семејна фотографија на Инстаграм, каква ретко се случува да покаже...
Радио Милева

Уште една позната личност „спроведена“ со качулка на глава: Секоја сличност е случајна… само, споредбата е намерна! (ФОТО)

Ова стана навика… Море каква навика, пракса стана… Да спроведуваат мистериозни ликови, или поточно познати лица, на кои лицето...