вторник, 9 март 2021

Радио Милева

Таткото на Меган Маркл сака да се смири со својата ќерка: „Не се согласувам со сè што прави, но ја сакам“

По интервјуто на Меган Маркл и Хари кај Опра Винфри, се огласи и таткото на Меган, Томас Маркл. Во екслузивно интервју за „Good Morning Britain“,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ се сети како да заработи, па трга со нов бизнис: Тој ќе биде главна ѕвезда, а сопругата Марина – помошничка (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ одлучи да започне нов бизнис, па отвори Јутјуб канал со неговата сопруга Марина, кој ќе се вика „Кујната на Дарко“....
Радио Милева

„Синовите ги остава на дадилки, а таа патува и е посветена на козметиката“: Мустафа Сандал и возврати на Емина со тужба?

Пејачката Емина Јаховиќ неодамна го тужеше својот поранешен сопруг Мустафа Сандал поради неплаќање на алиментации и останати трошоци. Како...
Радио Милева

Стјепан Хаусер на Малдивите приреди такво изненадување на новата девојка од кое ќе „паднете во несвест“

Хрватскиот музичар Стјепан Хаусер ги распамети сите со своето романтично изненадување за неговата девојка по повод 8ми март. Хаусер...
Радио Милева

Северина се уште не може да се носи со коментарите за секс видеото на јахтата: „Не сте единствен др**џија!“

Хрватската пејачка Северина Којиќ на социјалните мрежи и одговори на една следбеничка која што го споменала нејзиното секс видео и...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид откри што проживува поради „Ѕвездите на Гранд“: „Има пофалби, но и закани дека ќе ме убијат“

Пејачот Ѓорѓе Давид не престанува да ја интригира откако стана дел од жирито во „Ѕвездите на Гранд“. Тој тврди дека ова музичко шоу...
Радио Милева

Меган Маркл: „Откако станав дел од кралското семејство, повеќе не го видов својот пасош, клучеви, возачка дозвола“

Меган Маркл во интервјуто кај Опра Винфри откри дека од моментот кога се омажила за Хари и била одземена слободата. Меган изнесе шокантни...