Живот и Стил

Враќање во 70-те: Капутот од овчо крзно е хит број еден оваа зима

Враќање во 70-те: Капутот од овчо крзно е хит број еден оваа зима
фото:инстаграм принтскрин

Веќе рековме дека капутите од овча кожа се еден од главните трендови оваа зима, што значи дека сите ѕвезди со уличен стил веќе успеаја да набават неколку култни модели и покажаа како и со што треба да се носат.

Анализирајќи ги фотографиите од модните инфлуенсерки, може да се забележи дека оваа сезона во тренд се и класичните авијатор јакни и винтиџ издолжени модели во духот на 70-те години.

Во овој случај, долгиот кафеав овчи капут, како моделите кои ги носи Елса Хоск, добро ќе ви дојде повеќе од било кога. Ако мислите дека овчиот капут по правило треба да чини богатство, брзо ќе го разбиеме овој мит. Денес може да најдете модели по пристапни цени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Veronica (@veronicaferraro)

Погледнете како модните девојки носат капути и инспирирајте се.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sonia Lyson (@sonialyson)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alicia Roddy (@lissyroddyy)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MATILDA DJERF (@matildadjerf)