Радио Милева
Урбано и колоритно

Впечатливо и храбро: Тамара Тодевска по подолго време го смени имиџот (фото)

Впечатливо и храбро: Тамара Тодевска по подолго време го смени имиџот (фото)
фото:тамара тодевска/инстаграм принтскрин

Пејачката Тамара Тодевска неделава заедно со сестра си Тијана Дапчевиќ за првпат имаа заеднички концет. Поради мерките за заштита од коронавирусот ова музичко случување се одржа онлајн.

По повод ова нивно заедничко музичко задоволство, Тамара реши да го смени имиџот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Имено, таа се појави со коса обоена во бебешко розова нијанса која е голем стилски хит периодов.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Кога станува збор за изгледот, Тамара години наназад соработува со професионалци во својата област, па ништо не е оставено на случајнот.

Рамната кратка руса коса веќе неколку години е моден хит и нејзин заштитен знак, но деновиве реши да го промени тоа делумно и да внесе разиграност во својот стилски печат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska)

Покрај коментарите за одличниот сестрински онлајн концерт, Тамра доби комплименти и за фризурата, која за повеќето следбеници изгледа доста освежувачко на неа.

Останати вести од Радио Милева