Вистаграм

Возен парк каков сонува секој маж: Погледнете ја колекцијата автомобили на Лионел Меси (фото)

Возен парк каков сонува секој маж: Погледнете ја колекцијата автомобили на Лионел Меси (фото)

Милионската заработка му овозможила да вози што и да посака на единствениот Лионел Меси.

Доколку постои некој којшто моментално најмногу е во фокус на светските медиуми, тоа секако дека е Лионел Меси.

Аргентинскиот играч којшто со своите соиграчи го покори фудбалскиот свет, своевремено ја напушти Барселона и сега игра за француски ПСЖ.

Милионската заработка на Меси му овозможила да вози што и да посака, а колекцијата на автомобилите на Меси е навистина импресивна.

Во продолжение ви ги откриваме највпечатливите модели од неговата гаража:

„Audi SQ7“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Audi (@audi_sq7_audi)

„Maserati GranTurismo MC Stradale“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @maserati_granturismo_m8668

„Ferrari F430 Spider“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christoph (@ferrari_f430.spider)

„Cadillac Escalade“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by cadilac (@cadillac_escalade_)

„Range Rover SVAutobiography“

„Lexus LX 570“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lexus (@lexus_lx_570_almaty)

„Mini Cooper Cabrio“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mini Cooper (@minicooper.cabrio)

„Mercedes-AMG GLE 63 S“

„Mercedes V class“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mercedes V Class (@mercedes_v_class)

„Ferrari 335 S Spider Scaglietti“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NeoAuto (@neoautoperu)

фото:Инстаграм

Останати вести од Вистаграм