Радио Милева
Трауматично искуство

Војо Недељковиќ се присети на сообраќајната несреќа која ја доживеал пред 20 години што никогаш нема да ја заборави

Војо Недељковиќ се присети на сообраќајната несреќа која ја доживеал пред 20 години што никогаш нема да ја заборави

Воја Недељковиќ важи за ТВ лице кое со причина постои три и пол децении. Се издвојува по својот специфичен хумор, харизма и талент за забава, што гледачите го препознаваа во него во старите времиња и денес му веруваат во што и да прави. Воја во последните неколку години ја води „Ѕвезде Гранда“ заедно со Сања Кужет, поради што стана уште попопуларен во јавноста.

Позитивниот начин на гледање на животот е исто така нешто што го издвојува Недељковиќ. Иако имаше многу причини во животот да попушта, тој не. Секогаш се бореше гордо, дури и кога беше во прашање битката за здравје.

Сообраќајната несреќа на Воја Недељковиќ од пред две децении, која суштински му го промени животот на обожаваниот водител, но ниту еден момент не ја отстрани насмевката од неговото лице. Таа само, како што тврди, му покажала дека е важно да ги цени малите работи, што тој го прави денес. Со фотографија направена на одмор со сопругата Маја, Воја се потсети на овој немил настан со зборовите:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vojevanje (@voja.nedeljkovic)

– Пред 20 години на денешен ден во вечерните часови имав тешка сообраќајна несреќа на автопатот кон Ниш и завршив на покривот. Оваа вечер е многу поубава – напиша Недељковиќ, која денеска не чувствува никакви последици од споменатиот настан.

Сообраќајната несреќа на Воја Недељковиќ секако е нешто што ќе остане длабоко врежано во сеќавањето на водителот и секогаш ќе го потсетува да го цени моментот.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева