Радио Милева
Не се воздржаа

Војна пред камери: Мили брутално го навреди Ѓорѓе Давид (видео)

Војна пред камери: Мили брутално го навреди Ѓорѓе Давид (видео)
фото:принтскрин/јутјуб/ѕвездите на гранд

Како што може да се види во најавата за новото издание на „Ѕвездите на Гранд“, членовите на жирито по кој знае кој пат завојуваа.

„Дозволете ми да слушнам што интересно ќе кажете сега“, викна Вики.

Сепак, тензијата го достигна својот врв кога Александар Милиќ Мили и Ѓорче Давид почнаа да се препираат.

– Вие, мајсторе, требаше да добиеш тука со вашата боја на глас. Дека вашиот ментор работел со вас, нели- изјави Давид на пеењето на еден од натпреварувачите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

– Овој дел го пееш полошо од него – одговори Мили, алудирајќи на изведбата на песната на кандидатот, кој очигледно ја избра песната на Давид.

– Добро, сине, оди измиј се, па врати се! Се гледа дека полудевте – му викна Ѓорѓе на новиот директор на „Гранд“.

Останати вести од Радио Милева