Радио Милева
ги разочара фановите

Војаж се повлекува од светот на музиката: Раперот погоден од големата неправда, одлучи да ги прекине настапите (фото)

Војаж се повлекува од светот на музиката: Раперот погоден од големата неправда, одлучи да ги прекине настапите  (фото)

Популарниот рапер Михајло Веруовиќ Војаж е активен и на музичката сцена и на социјалните мрежи, а сега преку ТикТок им се обрати на своите следбеници и обожаватели и ги информираше за своите намери. Имено, како што секогаш отворено разговараше за се, Војаж сега откри дека ги прекинува настапите. Долго време се прашуваше дали одлуката е исправна, но додека гледаше кон светските ѕвезди, помисли дека вреди и да се повлече од сцената.

– Тие настапуваат 5-6 пати годишно и заработуваат повеќе од нас што го правиме тоа секој викенд, тоа е лудост. Мислам дека ќе престанам да настапувам на некое време. Се посветувам на други работи – изјави младиот рапер.

Да потсетиме, со оглед на тоа дека фановите постојано со нетрпение ги очекуваат неговите настапи, тие постојано ги раскажуваат настаните… овојпат ќе бидат разочарани. Како јавноста ќе реагира на неговата одлука останува да видиме.

Фото: Принтскрин/Инсајдер/З.Синко

Останати вести од Радио Милева