Вистаграм

„Вог“ ги избра 10 најдобри Инстаграм објави

„Вог“ ги избра 10 најдобри Инстаграм објави

Магазинот „Вог“ ги избра десетте највпечатливи објави на Инстаграм во изминатите неколку дена.

Внимание привлекоа инспиративните објави, а и интересните трикови на инфлуенсерите.

На листата се најде селфито на Марта Стјуарт, со локни и златни обетки.

Фризерот Џонатан Ван Нес исто така привлече внимание, а на листата се најде и актерката Лола Кирке поради фризурата.

Внимание со својата фризура привлече и инфлуенсерката Стела Лусија, која на Инстаграм ја следат 100.000 луѓе.

„Вог“ на листата највпечатливи објави на Инстаграм го вклучи и видеото на активистката за позитивност на телото Ла’Теција Томас, која ја следат 1.7 милиони луѓе на „Инстаграм“. Таа го промовира трендот „боди позитивити“ – да бидете позитивно настроени кон своето тело со јадење здрава храна и вежбање.

Манекенката Ајрис Ло се пофали со својата нова избелена пикси фризура, со што го привлече вниманието на угледниот магазин.