Радио Милева
непогрешлив избор

Водителски моден дуел во малиот црн фустан: Лила Филиповска или Марјана Станојковска? (видео)

Водителски моден дуел во малиот црн фустан: Лила Филиповска или Марјана Станојковска? (видео)

За Лила Филиповска и Марјана Станојковска нема „празен“ ден на социјалните мрежи, особено не на Инстаграм.

Двете ултра популарни водителки секогаш имаат да покажат нешто плус, па макар тоа бил и малиот црн фустан.

Овој пат на двете им се погоди во ист ден да го прават истото, да парадираат во црно фустанче и да снимаат видео за на Инстаграм. Прва беше Марјана облечена во кусо мини со асиметрични транспарентни пресеци, а по неа и Лила во сосема едноставен минималистички црн фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)

Двете во ист чекор, додуша Марјана парадираше побрзо од Лила, но двете беа со иста намера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)


Лила собра повеќе лајкови на својот профил од својата колешка, но коментарите очекувано се редеа кај двете.

Која е вашиот моден фаворит?

фото:Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева