Радио Милева
помагал, па се заразил

Водителот на „Парови“ итно префрлен во болница: Им помагал на луѓето заради короната, а сега стравува дека и тој е заразен?! (ФОТО)

Водителот на „Парови“ итно префрлен во болница: Им помагал на луѓето заради короната, а сега стравува дека и тој е заразен?! (ФОТО)

Водителот и поранешен учесник на риалити шоуто „Парови“ –  Дејан Станковиќ, познат како Крал, бил итно хоспитализиран во Брисел. Со денови им помагал на луѓето во овој белгиски град, но за жал по се изгледа и тој се заразил. Дејан им споделил фотографија од болницата на своите пријатели на Фејсбук.

„Јас сум во болницата во одделот за пулмологија. Утрово се разбудив со многу гушење. Изминативе 7 дена имав контакти со многу луѓе, им делев храна и заштитни маски, бидејќи ми беше жал кога ги видов да молат во центарот на Брисел оставени сами на себе по цел ден, во оваа опасна ситуација. Во болницата ми го направија мојот тест за Ковид 19 и ги чекам резултатите. Ако сум позитивен, насмевките на луѓето на кои им помогнав ќе бидат мојот најголем лек. Грижете сеза себе и своите  и останете дома!!! – напишал водителот на Фејсбук.

Останати вести од Радио Милева