Радио Милева
одраз во огледало

Водителот Маца го прозва актерот Бранислав Лечиќ: „Помина на полиграф и готово… но, дали ќе поминеш кај Бога?“ (ФОТО)

Водителот Маца го прозва актерот Бранислав Лечиќ: „Помина на полиграф и готово… но, дали ќе поминеш кај Бога?“ (ФОТО)

Актерот и ТВ водител Драган Маринковиќ – Маца е познат како некој кој нема влакна на јазикот. Тој говорше во една емисија за тоа како денес нема разлика помеѓу културата и реалноста.

Дали луѓето се подготвени на сè само да бидат на насловната страница, да бидат во центарот на вниманието.Пријателе, ако некој те обвини за силување, не можеш да кажеш дека си поминал на полиграф и готово, толку е.оа е полиграф. Дали ќе поминеш кај Бога, ќе видиме, а ќе видиш и самиот“ – го прозва Маца колегата Бранислав Лечиќ во емисијата „Балкан Инфо“, а потоа додаде:

„И сега, ти се*еш по овие од релните шоуа?!Па, тие не дојдоа од прстенот на Сатурн, а потоа да се прашуваме кои се овие.И тогаш ќе го погледнете овој Јањуш, овој Ша … Тоа е одраз во огледалото.Ние сме општество полно со предрасуди и лажен морал“ – посочи ријалити водителот.

Фото: Инстаграм принтскрин/dragan_maca/branislav.lecic.official

Останати вести од Радио Милева