Радио Милева
втора мајка...

Водителот Драган Маринковиќ Маца е далеку од убавец, ама затоа неговата сопруга е повеќе од тоа: Неодоливо убава и бескрајно вљубена… во него! (ФОТО)

Водителот Драган Маринковиќ Маца е далеку од убавец, ама затоа неговата сопруга е повеќе од тоа: Неодоливо убава и бескрајно вљубена… во него! (ФОТО)

Познатиот шоумен Драган Маринковиќ Маца е во среќен брак со неговата сопруга Јована, која е 20 години помлада од него. Ова е втор брак за актерот и водителот.

Јована по професија е фризерка, а по само неколку месеци успеа да го натера познатиот комичар повторно да застане пред матичар, иако по разводот си ветил дека никогаш повеќе нема да го направи тоа.

 

„Се оженив за мојата сопруга, мојата Јована, за многу краток период. Почнавме да се забавуваме на 8 -ми септември, а веќе на 14 -ти јануари имавме свадба. На нејзиниот роденден, ја почестив, и тоа многу и значеше, тоа парче хартија. Направивме забава на еден сплав, ние околу десетмина. Таа доживеа „два  мозочни удари“ од среќа што има кум и кума … А таа хартија мене не ми значеше ништо, но сега мојот живот е прекрасен“ – рече Маца во една прилика во емисијата „Magazine In“.

Маца и Јована се’ уште немаат деца откако се заедно, но тој истакна дека Јована одлично се согласува со неовите синови од првиот брак.

Парот помина низ тежок период кога сопругата на Маца имаше спонтан абортус во третиот месец од бременоста и изгуби тројка.

„Јована прекрасно се согласува со моите деца. Јована заслужува да има и свои деца, за жал, ја имавме оваа тешка ситуација, но Господ ќе ни дозволи и двајцата да се реализираме како родители. Јас би сакал 20 деца, никој нема да биде гладен. Мојата најголема желба во животот е да имам 11 деца, фудбалски тим, да живеат во хациенда. Нас 13-мина  на маса“ – рече Маца во една прилика.

фото: Инстаграм принтскрин/jovanadraganova

Останати вести од Радио Милева