Радио Милева
и ѕирнаа од под фустанчето...

Водителката на црвениот тепих на МАЦ наградите ги „сликаше“ гаќичките: На Уна Сениќ меѓуножјето, за момент повозбудливо од доделувањето? (ФОТО)

Водителката на црвениот тепих на МАЦ наградите ги „сликаше“ гаќичките: На Уна Сениќ меѓуножјето, за момент повозбудливо од доделувањето? (ФОТО)

Уна Сениќ беше една од презентерките на церемонијата на музички награди (MAC) организирана од Skymusic. Водителката разговараше со познатите личности на црвениот тепих, но и известуваше за атмосферата од бекстејџот, а бидејќи програмата во живо е спонтана и непредвидлива, доживеа и незгода.

Според кодексот на облекување, Уна се појавила во црн фустан со длабоко деколте, а камерите успеале да снимат незгодниот момент.

Во еден момент  од под мрежестите хулахопки, на видело изглегоа црните секси гаќички од тантела на згодната водитека, а тој момент со брзина на светлината стана вирален на социјалните мрежи.

Ова предизвика лавина коментари, а малиот пех, колку и да беше непријатен, за момент го префрли целиот фокус од гламурот на церемонијата на долната облека на  водителката.

Ништо страшно… Се случува… Повеќето од ТВ гледачите, дури жалат и што не е почесто!

Фото: Јутјуб/ Инстаграм принтскрин/una_senic

Останати вести од Радио Милева