Радио Милева
повреда

Водителката на „Слагалица“, ги скршила двете раце, Кристина Раденовиќ итно е примена во болница по несреќа од скијање (фото)

Водителката на „Слагалица“, ги скршила двете раце, Кристина Раденовиќ итно е примена во болница по несреќа од скијање (фото)

Водителката Кристина Раденковиќ, според тамошните медиуми, во вторникот итно била примена на Институтот за ортопедија во Бањица.

Наводно, Раденовиќ ги скршила двете раце додека скијала. Кристина била на зимски одмор со семејството, а несреќата се случила таму.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Radojević (@theplajvaz)

Неодамна нејзиниот сопруг Никола Радојевиќ, адвокат, објави нивна заедничка фотографија од одморот. Инаку, познато е дека водителката ужива и обожава скијање и дека оди секоја зима.

Фото: принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева