Радио Милева
непријатна ситуација

Водителката на „Радна акција“, Тамара Грујиќ: „Се разбудив во кревет на друг маж, а не беше мојот сопруг“

Водителката на „Радна акција“, Тамара Грујиќ: „Се разбудив во кревет на друг маж, а не беше мојот сопруг“

Тамара Грујиќ е во складан брак со режисерот и продуцентот Вук.

Меѓутоа, таа неодамна се пробудила во кревет на друг маж.

Имено, во емисијата „Све у свему“, Тамара откри каква непријатна ситуација и се случила додека снимале нови епизоди од „Радна акција“.

-Пред неколку месеци, Александар и јас последни ја завршивме вечерата, нешто зборувавме, сите отидоа да спијат. И јас отидов да спијам. Вук се разбудил и гледа дека ме нема. Тој мислел дека се уште сум во кафана. Излегол надвор и видел дека се е затворено во хотелот и помислил да не сум почнала повторно да месечарам и почнал да ме бара – Тамара, Тамара. Во тој момент го видел Александар кој се пробудил и не можел да спие, па го прашал: „Каде е Тамара, кај тебе ли е“. Тој викнал: „Не“. Два часа ме барале, од 2 до 4 часот наутро. И тогаш Вук му рекол: Нема врска, таа секогаш се враќа“, вели водителката и додава:

-Се будам во седум часот, и во брачниот кревет го гледам својот тонец. Неговата соба беше спроти мојата. Бране ми ја раскажа што сум направила: Во два часот наутро јас сум ја отворила вратата од неговата соба и сум почнала да зборувам нешто за снимањето, сум седнала покрај него, сум го земала ќебето и сум легнала да спијам. Човекот не можеше да дојде на себе, толку се блокирал да не му паднало на памет дека отиде кај Вук и да му каже каде сум. Долго време не месечарев, во 90тите воопшто не месечарев, повторно почнав откако сум со Вук кој во сред ноќ знаеше да ме најде како стојам во ќош. Тогаш тој ќе ме фати и ќе ме врати бидејќи човекот кој месечари не треба да го будите, раскажа водителката.

За потсетување, Тамара од бракот со Вук ја има ќерката Лена, а како што вели водителката, забележала и дека нејзината ќерка  месечари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sve u svemu (@sve.u.svemu.sa.marijom)

фото:Miloš Nadaždin/Miša Obradović

Останати вести од Радио Милева