Радио Милева
„Срамно“

Водителката на Пинк ги разбесни корисниците на социјалните мрежи со видео од одморот во Турција: „Поради идиоти како неа девојките имаат комплекси“

Водителката на Пинк ги разбесни корисниците на социјалните мрежи со видео од одморот во Турција: „Поради идиоти како неа девојките имаат комплекси“

Водителката на Пинк ги разбесни корисниците на социјалните мрежи со видео од одморот во Турција: „Поради идиоти како неа девојките имаат комплекси“

Пејачката Сања Маринковиќ моментално се одмара во Турција каде што од аква парк сподели видео од дебели жени со вишок килограми и ги разбесни корисниците на социјалните мрежи.

Сања снимаше дел од атмосферата, а во еден ја снимаше и својата дебела пријателка.

„И Сања ти после размислуваш за правилна исхрана и вежбање…А види ги моите сосетки од аква парк и нејзините другарки“, напиша водителката и предизвика лавина од коментари.

„Поради идоти како неа многу девојки имаат комплекс“, „Како чуден некој начин да каже дека е расист“, „Можеби на некој му е убаво така да изгледа, ужас“ се само некои од коментарите кои може да се прочитаат на Твитер.

Останати вести од Радио Милева