Радио Милева
Одблиску со Драгана

Водителката на „Никогаш не е доцна“ проговори за приватниот живот, а го покажа и својот дом (фото)

Водителката на „Никогаш не е доцна“ проговори за приватниот живот, а го покажа и својот дом (фото)

Водителката Драгана Катиќ детството и раната младост го поминала во Карабурма, а таму продолжила да живее и кога го напуштила родителскиот дом. Со синовите Бојан и Бобан се сместила во простран дуплекс, кој како што открила за еден портал, го реновирала пред две години.

Драгана и нејзиниот син Бојан сега живеат во нивниот семеен дом, со оглед на тоа дека Бобан, кој дипломирал архитектура, се преселил во Берлин каде успешно ја гради својата кариера.

– Вложувам многу во мојот дом, но не финансиски, се вложувам сама. Ми се допаѓа што мојот простор ја има топлината што сакам да ја имам, што секоја работа стои на своето место, сакам постојано да менувам и да додавам нешто – вели Драгана за 24седам и продолжува:

– Пред две години го реновирав станот со помош на син ми, кој е архитект, па тој нацрта сè, направивме сè, а сè уште не сум договорила целосно семејни фотографии, кои сакам да ги ставам на посебно место. затоа што сакам да го искусам просторот. Многу ми е важно каде живеам, како живеам и колку тој простор е подобрен – додаде таа.

Централното место го заземаат пространата дневна и трпезарија, кои се во сиви тонови, а за афинитетите на популарната водителка, која отсекогаш важела за вистинска дама, најдобро говорат бројните полици исполнети со книги.

Како и повеќето жени, Драгана не крие дека ужива во шопинг, па ни откри дали троши повеќе пари на облека или работи за дома.

– Знаете како, тешко е да споредите со гардероба, работите се поскапи за дома отколку за гардероба (се смее). Не е еднакво, морам да признаам, давам многу повеќе за облека, но не се каам да го дадам станот кога го имам, кога го реновирам и средувам. Но, гардеробата е сепак гардероба – со насмевка признава водителката.
Понекогаш не штедиме пари за работи кои ќе не направат среќни и ќе ни го збогатат домот, а Драгана призна на што најмногу троши.

– Сакам огледала и вазни, да има различни форми на вазни. И јас сакам убави наочари, тоа го менувам многу често – заклучила таа.

Останати вести од Радио Милева