Радио Милева
тесно ми го скрои нане...

Водителката Јована Јеремиќ го соблече фустанот, остана само по кошула и белким уште нешто одоздола, па порача: „Вака прават само оние жени што не се исфрустрирани“

Водителката Јована Јеремиќ го соблече фустанот, остана само по кошула и белким уште нешто одоздола, па порача: „Вака прават само оние жени што не се исфрустрирани“

Познатата водителка Јована Јеремиќ повторно се најде во центарот на вниманието на јавноста, поради последната објава на социјалните мрежи.
Имено, таа позираше разголена, откако го соблече здолништето и позираше само по тесна кошула и белким уште нешто одоздола.

„Јас и мојата шивачка. Таа се грижи за сè кога ќе добијам некои работи, бидејќи нема тесно во кое не можам да влезам. Што потесно, тоа подобро, тоа е Јована! Не можам да поднесам „широки алишта што висат“. Го носат жени кои нешто кријат:  емоции, килограми, нечистотија од разни видови, грди мисли и своевидна фрустрација“ – напиша Јована на својот Инстаграм.

„Еве, обрнете внимание на жените кои носат широки работи околу себе. Запишете ги вашите искуства. Значи, кај мене, сè мора да биде под конец! Точна мерека, испеглано, закачено, војска! Вашата мала која чини чуда“ – додала Јована.

Останати вести од Радио Милева