Радио Милева
испровоцирана

Водителката Деа Ѓурѓевиќ ќе се мажи: За големиот ден проговори пред камери (фото)

Водителката Деа Ѓурѓевиќ ќе се мажи: За големиот ден проговори пред камери (фото)

Водителката Деа Ѓурѓевиќ откри дека беше Светски ден на жртвите од сообраќајни незгоди и дека во согласност со тоа денеска била многу активна, а признала и дека застанува на лудиот камен.

– Јас сум одлично. Денеска е Светски ден на жртвите во сообраќајот. Утрото го поминав на настанот посветен на Светскиот ден на жртвите од сообраќајни незгоди. Зборував пред оние кои преживеаја со тешки или полесни повреди. Ќе дојдеме до некои решенија – нагласи Деа која едвај спаси жива глава во тешка сообраќајка со автобус кој и ја откина раката.

Таа на своите социјални мрежи често објавува видеа од луѓе кои прават сообраќајни прекршоци, особено оние кои паркираат на места резервирани за инвалиди, а сега истакна дека нејзината главна цел е да промени барем нечии навики.

– Да прекинев една, ќе беше супер. Гледам дека станав: „Само да не ме снима Деа“ – изјавила во емисијата „Премиер-Викенд Специјал“.

Водителката ја прашала дали ќе стапне на луд камен во следната година, а Деа одговорила како од ведро небо.

– Ќе стапнам на лудиот камен, сега ќе морам откако ти кажав – рекла водителката.

фото:Printskrin Pink/Instagram

Останати вести од Радио Милева