Радио Милева
најубавото чувство

Водителката Цеце Тодосовска без предрасуди го доеше бебето во јавност: „Овие моменти не би ги менувала за ништо на светот“

Водителката Цеце Тодосовска без предрасуди го доеше бебето во јавност: „Овие моменти не би ги менувала за ништо на светот“
фото: Инстаграм/цеце

Цеце Трајковска Тодосовска која публиката ја памети по Утринската програма на ТВ Телма, пред речиси два месеци се породи.

Имено, Цеце и нејзиниот сопруг Стојанче за првпат станаа родители на син за кој го одбраа името Боден.

Водителката Цеце Трајковска е бремена, а го откри и полот на бебето (фото) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Водителката ужива во својата нова улога и  во заедничките моменти со синчето. Таа е доста активна на социјалните мрежи, па неретко знае да сподели некоја заедничка фотографија со новиот член на семејството и да напише емотивна порака.

фото: Инстаграм/цеце

Исто така, Цеца често оди прошетки во проширен состав, а на Инстаграм знае да им покаже на фановите како го поминува времето со малото бебе.

Oвојпат, Тодосовска на својот Инстаграм објави како го дои бебето во кафуле, а во описот напиша:„

Најубавото чувство, Овие моменти не би ги менувала за ништо на светот“ напиша водителката.

Доењето во јавност за некои можеби е пракса, за некои можеби не. Многумина го поддржаа овој гест на водителката, а меѓу нив водителката на Брза кујна, Александра Илиевска која исто така се породи пред неколку месеци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cece T. (@cecetodosovska)


„Следно заедно. Прекрасни мама и син“, а Цеце и одговори: “Обавезно, нашите ритуали продолжуваат“.

фото: инстаграм

Инаку, откако Александра и Цеце се породија, тазе мајките неколку пати излегоа на заедничка прошетка со наследниците, односно Илиевска со ќеркичката Сара,  а Цеце со синчето Бодан.

Останати вести од Радио Милева