Радио Милева

Водевме љубов: Момчето на Ана Бекута откри какво изненадување доби за роденден!

Водевме љубов: Момчето на Ана Бекута откри какво изненадување доби за роденден!

Момчето на Ана Бекута, Милутин Мркоњиќ Мрска го славеше својот 76-ти роденден, па откри дека првата честитка ја добил од Ана Бекута.

„Во полноќ, Ана ме “нападна“ со бакнежи, а потоа водевме љубов, изјави Милутин за „Блиц“.

Милутин истакна дека денес подароците не му значат ништо и дека Ана со нејзиниото присуство му го разубавува животот.

„Ана е мојот лек и мојот  подарок. Таа ми значи повеќе и од било кој подарок. Покрај неа, не ми требаат други подароци, вели Мрка.

Инаку, Ана и Мрка се запознаа пред неколку години на „Денот на вљубените“ и отогаш не се разделуваат.

фото: Митар Митровиќ

 

Останати вести од Радио Милева