Радио Милева
ќе ја копираат или ќе и се смеат?

Во зимски чизми на плажа: Сека Алексиќ со каубојки во костим за капење (ФОТО)

Во зимски чизми на плажа: Сека Алексиќ со каубојки во костим за капење (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ промовираше необичен стајлинг кој  или сите ќе го копираат или сите ќе и смеат?

Сека го послуша својот стилист и на летен одмор облече каубојски чизми кои ги искомбинира со едноделен костим за капење. Алексиќ пред се носеше шарено кимоно налик на пончо со реси, а многу од жените  се воодушевени од овие нејзини модни парчиња иако има и такви што гледајќи го нејзиниот летно-зимски имиџ ја прозваа дека „ја промашила сезоната“ .

Инаку, сите зборуваат за тоа како Сека видно е ослабена, а неодамна таа ги насмеа сите со својата исхрана.

„Минус осум килограми, со многу малку крем банани и протеински сладолед! Народе, јас сум многу среќна. Наместо триесет крем банани, изедов три“ – напишала Сека неодамна на Твитер, каде следбениците го пофалиле нејзиниот нов изглед.

Фото: Инстаграм принтскрин/ seka_aleksic

Останати вести од Радио Милева